ОСББ "К5" (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) створено 14 квітня та зареєстровано 18.06.2019 року.
В ОСББ налічує більше 900 співвласників які володіють 850 квартирами та близько 30 нежитлових приміщень.

Як функціонує ОСББ. Хто приймає рішення. (відкриється за посиланням).

На момент створення ОСББ будинок має низку задач, які необхідно вирішувати. Вирішити їх можливо об'єднанням співвласників. До таких задач належить: недобудована територія, неохайна територія, будинок має питання з енергоефективності, якість обслуговування бажає кращого, та інші питання. Метою ОСББ є захист майна співвласників та сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних послуг.

Задачі, які необхідно вирішувати. (відкриється за посиланням)

До моменту створення ОСББ існувало багато ініціативних груп з різних питань. Не завжди виходило ці питання вирішити. Сподіваємось, що прийняття будинку в самозабезпечення (самостійне управління) сприяє вирішенню цих та інших питань.

Якщо у житловому будинку розташовано 3 чи більше квартир, він вважається багатоквартирним. Власники окремих квартир у багатоквартирних будинках є одночасно співвласниками спільного майна цих багатоквартирних будинків. Так визначено законодавством.

Згідно ч. 2 ст. 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

За спільне майно кожен з власників квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку відповідає нарівні з іншими власниками квартир та нежитлових приміщень цього будинку.
Отже, кожен співвласник багатоквартирного будинку несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного й капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку.

Порівняння змін Закону України "Про житлово-комунальні послуги" можна побачити тут. (відкриється за посиланням)

В Нашому будинку було утворено вже кілька ініціативних груп. Навіть, коли ви робите звернення на якусь доробку чи ремонт - Ви також є ініціативна група. ☺ Кожен співвласник, сусід, кому небайдуже стан та якість проживання - теж ініціативна група. Настав нам час об'єднувати зусилля з метою створення єдиної вірної системи управління будинком. Адже нам тут жити, тут жити нашим дітям. Наше завдання зберегти будинок якомога у кращому стані.

Чим я можу допомогти?

Об'єднання співвласників тому і називається "об'єднанням" через спільне розуміння задач, та спільне їх розв'язання. Ніякого управителя чи забудовника (забуваємо взагалі про забудовника. будинок здано в експлуатацію в 2013 році) не стосується наше спільне неподільне майно. Проведення загальних зборів є важка праця співвласників. Отже для проведення загальних зборів та писмового опитування завжди необхідна допомога! Просимо звертатися до правління з пропозицією своєї допомоги. Чекаємо Вас за телефоном 0947115170 або за е-майл 5@k5.kiev.ua -ці способи зв'язку зазначені на сторінци Контакти

Конкретні задачі для допомоги:

  1. Вручення повідомлень про збори.
  2. Участь у інформаційних зборах.
  3. Інформування сусідів про необхідність отримання повідомлень.
  4. Розміщення інформаційних повідомлень.
  5. Проведення письмового опитування.

 

 

Історія виникнення

Історія ініціативних груп бере початок, мабуть, з моменту закладення фундаменту будинку. Потім була група з регуляції цін, потім була група з перепису наслення і так надалі. Зараз ми прагнемо об'єднання усіх груп та людей для досягнення мети. Знайомство нашої групи з будинком та чудовими, в прямому сенсі цього слова, сусідами відбулися у 2017 році. В той рік наш улюблений будинок намагалися заселити ще півсотнею квартир, які не передбачені жодним документом та прибрати спільне майно. Таким чином, завдяки компаніям ЕП та ККК ми перезнайомилися усі. Всі, як один, стояли насторожі. Більш детальну інформацію можна побачити тут:  www.ministersky.blogspot.com .Коротенький звіт волонтерської роботи, який було надано спільноті п'ятого будинку, тут: https://drive.google.com/open?id=1ZTIHSoxH4xEteCaL5mu3yur0UPXSMK5b