Опублiковано: 26-10-2022

Наш будинок є технологічним, електрозалежним та має високу поверховість. Водопостачання здійснюється насосами, встановленими в нашому будинку. Без електроживлення насоси зупиняються та припиняється водопостачання на високі поверхи. На нижні поверхи тиску вистачає від міської мережі (у разі роботи міських насосів, але їх також можуть вимкнути). Живлення ліфтів, освітлення коридорів біля квартир, ліфтових холів, в тому числі на першому поверсі, систем пожежної сигналізації, систем димовидалення, домофонів, контролю доступу забезбечується електроенергією. Без електроенергії все це вимикається. Диспетчери будинку не мають попередньої інформації про графік відключення електроенергії. Від правління, від диспетчерів, від будь-кого з будинку не залежить вимкнення електроенергії і ми не можемо включити ліфт або інші пристрої без наявного електропостачання. 

Якщо вимкнули електроенергію - і ви застрягли у ліфті.

1. Не панікувати. Ліфт не поїде, не впаде, він буде вас тримати. Включити ліхтар на телефоні та чекати на допомогу. Не псувати двері та панелі ліфта. Не намагайтеся вийти самостіно. Двері відчиняються тільки ззовні кабіни.
2. Почекати. Після зникнення електроенергії диспетчер опитує усі ліфтові кабіни через гучномовний зв'язок та з'ясовує ситуацію. Ця система працює на акумуляторах кілька хвилин. Якщо ви почули гучномовець в ліфті, то необхідно повідомити диспетчеру, скільки людей та на якому поверсі застрягли.
3. Після опитування диспетчер обходить будинок та голосно питає - чи є хто в ліфті. Якщо не було зв'язку з гучномовця кабіни, повідомити скільки вас і який поверх (орієнтовно). Можна написати диспетчеру в будь-який месенджер за номером 0947115170, якщо ви не чули питань. Можна попросити сусідів, які проходять повз, повідомити диспетчера про застрягання. У разі, якщо диспетчер вже повідомлений, не варто використовувати всі інші методи повідомлень надалі. Від цього швидкість визволення з кабіни не зросте, проте диспетчер буде відволікатися на ваше повторне повідомлення.
4. Диспетчер викликає аварійну службу ліфттів, яка приїде та визволить з кабіни ліфта.

Увага! Діти до 12 років не мають права користуватися ліфтом без супроводу дорослих!

За інформацією Київської ОВА.

Відключення відбуватимуться для кожного клієнта не більше, ніж на 4 години. Однак воно може повторитись протягом доби через 4 години, якщо Укренерго не відмінить застосування стабілізаційних відключень. Якщо наш будинок відключений о 10.00 – електропостачання відновлять о 14.00.

Київська обласна військова адміністрація нагадує жителям споживати електроенергію помірно – вмикати енергоємні прилади почергово, максимально знизити споживання електроенергії у вечірні пікові години з 17:00 до 23:00.

Бізнесу необхідно обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів, магазинів, торгових центрів тощо.

Ці кроки допоможуть знизити необхідність відключень або кількість відключених будинків. Будьте відповідальними! Споживайте електроенергію економно.